Doğum Günü Organizasyonu İçin Palyaço Kiralama

Doğum günü organizasyonlarında palyaço hizmeti ortalama 3 saat sürmektedir.  Ana okullarında ise saat başına hizmet verilip fiyatlandırma yapılabilmektedir. Tanınan süre zarfında oyunlar oynanır, yarışmalar yapılır  ve danslar edilir.  Yüz boyama ve sosis balon etkinlikleri yapılır.  Yüzde yüz sağlıklı boyalarla yüzü boyanan çocuklar kendilerini özel hisseder ve başka bir dünyada bulurlar.  Sosis balon konusunda iyi eğitimli palyaçolardan  hayal ettiği sosis balon şeklini isteyebilir.  Geniş şekil yelpazesi sayesinde yapılan her sosis balon birbirine benzemez, böylece rengarenk bambaşka bir tablo ortaya çıkar.

Oyunlarımız ise  genellikle çocukların yaşlarına ve kız erkek oranına göre seçilmektedir.  Birinci grup olan materyalli oyunlarımız (halat çekme , çuval yarışı , top oyunları vb.) çocukları gruplara ayırıp takım olarak oynamalarını sağlar.  Çocuklar kaynaşır, takım ruhunu kavrar ve birlikte kazanırlar. İkinci grup ise materyalsiz oyunlardır.   Materyalsiz oyunlarımızda ( kuş kafeste, kola-fanta,sıcak patates, vb.)  ise biri ebe olur ve geri kalan çocuklar kendilerini denerken, eğlenir ve doyasıya efor harcarlar.  Pasta kesimi vaktinin gelmesiyle palyaçolarımız  eşliğinde  çocuklar pastanın kesileceği alana toplanır.

Sizin seçtiğiniz ya da bizim hazırladığımız  doğum günü şarkısını hep beraber coşkuyla söylerler.  Bu renkli tabloda çekilen fotoğraf ve videolar yüzde gülümseme bırakan harika anılara dönüşür.  Doğum günlerine renk katan figürlerden birisi de içi şeker ve çikolata dolu pinyatalardır.  Palyaçolarımız çocukları  sıraya sokar ve elindeki orta sertlikte zararsız sopalarla her çocuğa 3 vuruş hakkı verir.  Sırası gelen çocuklara güvenli ve etkin bir şekilde nasıl vurması gerektiğini anlatır.  Vuracak çocuğun  adını tezahürat eder ve diğer çocukların da buna katılımını sağlar.  Sonunda  pinyata patlar ve içindekiler etrafa saçılır.

Bunu gören çocuklar heyecanlanır ve kendilerini şeker toplama yarışının içinde bulurlar. Kim en çok toplamışsa bu yarışmanın birincisi o olur.  Palyaço hizmeti gerekse eğlence bakımından gerekse fiyat uygunluğu  bakımından  günümüzün doğum günlerinin vazgeçilmezlerinden biri haline gelmektedir.   Animasyon  hizmeti veren firmaları ve ya şirketleri araştırırken kriteriniz sadece  palyaço fiyatı  olmamalıdır. Bu firmaların tecrübesi, şirketlerinin ve ya ajanslarının  özellikleri , gönderdikleri elemanların kalitesi, kaç yıldır işe aktif olarak gittiğini özellikle sormanızda fayda var.  Bu sorularınıza  cevap veren ajansların, şirketlerin ve ya firmaların düzeyini anlamanızda iyi bir yol gösterici olacaktır. Özel gününüz için yaptığınız onca hazırlık mahvolmasın. Uzman kadromuzla taleplerinize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Erhan BÜYÜK :